Türkçe
Blog Paylaşımlarına Dön

Adas Si̇stemi̇ Nedi̇r?

Adas Si̇stemi̇ Nedi̇r?

Adas Si̇stemi̇ Nedi̇r?

Adas sistemi araçlarda acil ve/veya tehlikeli durumlarda sürücüyü uyarmak ve kazaları önlemek için dizayn edilen bir istemdir.

Araçlar pasif uyarılarla veya  bir ADAS aracılığıyla aktif asistlerle sürücüyü uyarır. Sensör girişinin birden fazla kullanımı vardır, işlem paylaşılır ve alt sistemler istenen etkiyi sağlar.

Bir aracı tamir ettikten sonra, ADAS ağının bu şekilde orijinal gibi çalışmasını sağlamak için tüm sensör sistemleri yeniden kalibre edilmelidir.

Aksi halde bu sistem hatalı çalışır ve sonuç olarak kazalara neden olabilir.

Çoklu Kali̇brasyon Fonksi̇yonlari

Adas ayrıca sizlere kazaları önlemek için çok büyük bir hizmet sunmaktadır,  gelişmiş sürücü asist sistemi ile , yol tehlikelerini sürücülerin fark etmesine yardımcı olur, özellikle tehlikeli yollarda kamera dinamik aydınlatma, elektromanyetik sensörle  ve radarlarla sizleri uyarır ve herhangi bir çarpışma tehlikesi durumlarda  sürücülerin çarpışmayı önlemesi  için eylemlerde bulunur.

Sürücülere yol tehlikeleri konusunda yardımcı olmak için çeşitli gelişmiş sürücü yardımcı sistemleri vardır.

Gelişmiş sürücü yardım sistemleri, araç çevresini izlemek ve potansiyel olarak tehlikeli sürüş durumlarını tespit etmek için görüntü işleme kameraları, radar, lidar, dinamik aydınlatma, elektromanyetik sensörler ve ultrason kullanır.

Bir araç potansiyel olarak tehlikeli bir durum algıladığında, araç sürücüyü uyarır veya çarpışmayı önlemek için düzeltici eylem yapar.

Doğru Kali̇brasyon Prosedürleri̇

Autel mühendisleri  tarafından haftalık olarak güncellenir ve bu şekilde siz  müşterilerimize gelişmiş ve sorunsuz bir kullanım sağlanır.

MaxiSYS yazılımı, doğru talimatlar için kullanım kılavuzuna yönlendirmek yerine hassas ölçüm ile kurulum ve kalibrasyon yönlendirmesi yapar ve daha piyasa cihazlarına nazaran daha geniş araç kapsamına sahiptir.

AUTEL  MaxiSYS ADAS modüler bir kalibrasyon kitidir , 7 ayrı kalibrasyon fonksiyonu içerir(ACC, ön-kamera, arka-kamera, panoramik 360 ° kamera, kör nokta radar, Gece Görüş, HUD)

0850 755 02 30 numaralı telefondan yada web adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
Yorum Yaz Yorum Formunu Kapat