Deutsch
Suchen
Zurück zu allen Blogbeiträgen

Adblue Arızasının Sebebi̇ Nedi̇r?

Adblue Arızasının Sebebi̇ Nedi̇r?

Adblue sistemi, araçlarda egzozdan çıkan zararlı gazların salınımını en aza indirgemek, yani emisyon oranını düşürmek amacıyla kullanılan sistemdir.

Adblue ile nox gazının çevreye verdiği zararın minimize edilmesi amaçlanır. Her şeyde olduğu gibi bu sistemde de arızalar ile karşılamak çok olasıdır.

Adblue sisteminde, adblue sıvı seviyesi düşükse, adblue pompasında problem varsa bir arızaya sebep olabilir.

Bu aksiliklerden ötürü yanan arıza ışıkları kullanım sırasında sürücüyü zor durumda bırakabilir.

Aracın performansı düşer, yakıt tüketimi artar. Dolayısıyla bu arızaların giderilmesi gerekmektedir.

Araçlarda yaşanan adblue sistemi arızalarının tamiri mümkündür ama oldukça meşakkatli ve maliyeti yüksek işlemlerdir ve ustaların hem zamanına hem maddi zararına sebep olur.  Bu sebeple adblue emülatörleri üretilmiştir.

Adblue Arızası Nasıl Çözülür?

Firmamız Nitro Mekatronik tarafından üretilen ve satışı yapılan adblue emülatörleri ile adblue sistemi devre dışı kalır ve arızaları giderilir.

Adblue emülatör kullandığınızda, emülatör elektronik kontrol ünitesi yani ecu’ya sistemin sorunsuz çalıştığı bilgisini verir ve araçtaki arıza tamamen ortadan kalkar.

Adblue emülatör kullanımı araçta herhangi bi probleme yol açmaz. Sistemi devre dışı bıraktığı için daha sonra yaşanabilecek arızaların önüne geçilmiş olur.

Böylelikle araç peformansı yükselir, yakıt tüketimi tekrar azalmaya başlar. 

Adblue emülatörleri küçük boyuttadır. Birçok marka model araca uyum sağlamaktadır. İstenilen marka modele göre kodlanır.

Emülatörün montajı oldukça kolaydır. Monte edildikten sonra motor beyni adblue sistemi çalışıyor gibi algılar ve arıza ışığı yanmaz. Adblue emülatör hem bütçemize hem de aracımıza uygun katkı sağlamış olur. 

Adblue emülatörler ve arıza çözümleri hakkında bilgi almak, emülatörleri hangi araçlarda kullanabileceğinizi öğrenmek, alıp iş yerinizde kullanmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Web sitemizi ziyaret edebilir, 08507550230 numaralı telefonlarımızdan arayabilirsiniz.

Yerli üretime önemseyen ve her zaman destekleyen firmamız ve ürünler üzerinde çalışan arge ekibimiz ve katkı sağlayan tüm personelimiz ile her zaman destek vermeye hazırız. 

 

 

Kommentare
Schreibe Einen Kommentar Kommentarformular Schließen