Türkçe

Adblue Çözümleri

Adblue Çözümleri

Adblue arızasını gidermek için yazılım ve emülatör desteği sunuyoruz.

adblue_divider_1000

Adblue Arızası Ve Çözümleri

Adblue sistemi; dizel araçlarda bulunan Avrupa araç standartlarında üretilmiş bir emisyon azaltma işlemidir. Günümüz Euro 4, Euro 5 ve Euro 6 ağır vasıta tüm araçlarda bulunan ortak bir sistemdir. Bu sistem çok fazla arıza veren bir yapıya sahip olduğundan dolayı araç sahiplerine hem zaman kaybı hem de yüksek maliyet doğurmaktadır. Adblue sisteminin arızalanması durumunda araçlar kendilerini korumaya alır ve yüksek yakıt tüketimi gerçekleşir. Bu adblue sorununu ortadan kaldırmak için araç sahiplerinin başvurduğu 2 farklı yöntem bulunmaktadır. 1. Adblue Çözüm Emülatörleri 2. Araç ECU’sundan Adblue Çözümü

Adblue Çözüm Emülatörleri

Adblue çözüm emülatörleri ile yapılan adblue işlemlerinde aracınızın Can-Bus hattına 2 kablo ile küçük bir aparat monte edilir. Bu işlem sonrasında araç adblue sistemi var gibi çalışmaya devam eder, sadece adblue yakmaz ve aracınız orijinal hali gibi çalışmaya devam eder. Araçta yazılımsal olarak herhangi bir değişiklik gerçekleşmez. Araç adblue çözüm emülatörünü aracınızdan sökmeniz halinde araç eski haline döner.

 

Araç Beyninden Adblue Çözümü Nasıl Yapılır?

Aracın motor kontrol ünitesinden yani Ecu’sundan adblue çözüm işlemi; aracın beynindeki orijinal yazılımın bilgisayar aracılığı ile indirilmesi ve düzenlenip tekrardan araç beynine yüklenmesi ile gerçekleşir. Bu işlem sonrasında aracın motor kontrol ünitesindeki yazılım modifiye edilmiş olup orijinal yazılımı ile arasında farklar oluşur. Araç beyninden adblue sistemini çözümleme halinde aracınız yazılımsal olarak adblue sistemi yok gibi algılar. Fakat adblue sistemi aynı zamanda işlevlerine (DPF, EGR, SCR filtreleri ile) devam eder. Dilediğiniz zaman bu sistemi eski haline getirmeniz de ayrıca mümkündür. Bu işlemlerin araca kesinlikle zararı yoktur.

nitroInstaImg

Son Gönderilerimiz