Türkçe
Blog Paylaşımlarına Dön

Beyin Programlama Yaparken Nelere dikkat etmek gereklidir?

Beyin Programlama Yaparken Nelere dikkat etmek gereklidir?

Beyin Programlama Yaparken Nelere dikkat etmek gereklidir?

Arac  beyin programlama hizmetleri; özel yazılım ve uygulamalarla yapılabilen, yalnızca alanda yetkin ekipler tarafından sunulan bir işlemdir ve düzenlemeler sonucunda  güç, yakıt, performans gibi değişiklikler için  geliştirilmektedir.

Beyin programlama işleminin aşamaları titizlikle yapılmalıdır. Öncelikle araçta bulunan orijinal yazılım okunmalı ve yedeği alınmalıdır.

Daha sonra orijinal yazılımın üzerinden değişiklikler yapılabilir. Sonrasında yeni düzenlenen yazılım araç beynine tekrar aktarılır.

Motor beyninde düzenlemeler performans, yakıt kullanma hacmi gibi değişikliklerin yanı sıra dpf egr iptalleride beyin programlama yöntemi ile yapılabilir.

Yani beyin programlama tam olarak 

Motor gücünün arttırılması veya düşürülmesi,
Araç hız sınırının kaldırılması veya eklenmesi,
Araç motoruna farklı bir donanım eklenmesi,
Yakıt tasarrufu sağlanması,
Tork artışı sağlanması,
DPF-EGR çözümleri gibi uygulamaları içermektedir.

Beyin programlama yeni nesil ; Otomobil, Deniz araçları, Tır, Otobüs, Kamyon, Motosiklet, Binek araçlar, İş makineleri, Tarım araçlarında uygulanabilir. 

Fakat özenle ve profesyonel ekip ve ekipmanlar ile uygulanması gerekmektedir. Özellikle aracın ilk halinin okutulup yedeklenmesi sonrasında değiştirilmek istenen parametrenin belirlenmesi düzenlenmesi ve tekrar araca düzenli ve dikkatli şekilde aktarılması gerekmektedir.

Bunları düzenli yaptıktan sonra herhangi bir sorun yaşamadan istenilen işlemler tamamlanmış olur.  

Otomotiv teknolojilerinde sürekli yeniyi takip eden ve yeni nesil araçlar için üretilen arıza tespit cihazları beyin programlama cihazlarını NİTRO MEKATRONİK merkez ve subelerinden temin edebilirsiniz.

Hafta içi 08:00-18:00 cumartesi 08:00-13:00 saatleri arasında temin ettiğiniz cihazın kurulumu veyahut satış sonrasında teknik desteğe ulaşabilirsiniz.

Bizlere +90 850 755 02 30 telefon numarasından ve www.nitrobilisim.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz..

 

Yorumlar
Yorum Yaz Yorum Formunu Kapat