Yükleniyor

Blog

Hyundai Getz - 1.5 CRDi dizel parçacık filtresi arıza kodları ve çözümleri

Hyundai Getz – 1.5 CRDi Dizel Parçacık Filtresi Arıza Kodları

Özellikle Hyundai Getz – 1.5 CRDi dizel araç kullanıcılarının yaşadığı en büyük problemlerden biriside egzoz manifold çıkışının bulunduğu noktada yer alan araç emisyon değerini düşüren dizel partikül filtresinin ve dizel partikül filtresini kontrol eden sistemlerin arızalanması durumudur. Bu sisteme bağlı çeşitli sensörler bulunmaktadır ve bu sensörler zaman içerisinde arıza vermektedir.

Bu arızaların ortaya çıkış sebepleri ;

• Kötü yakıt kullanımı,
• Hava filtresinin yan sanayi kullanılması,
• Aracımızda hava akış metre arızasının bulunması,
• Hava filtresinin zamanında değiştirilmemesi,
• Şehir içinde düşük devirlerde kullanılması,
• Aracın elektrik aksamında bir kısa devre bulunması,
• Enjektörlerin düzensiz yakıt püskürtmesi yada arızalı olması gibi sebeplerden ötürü Dizel Partikül Sistemi arızalarına sebep olmaktadır.

Bu tür arızalarının çözümü Yetkili servislerde bulunmaktadır fakat oldukça maliyetli ve garanti kapsamı dışında kalmaktadır.
Basit veya kapsamlı bir arıza tespit cihazı ile Hyundai Getz – 1.5 CRDi marka araçlarda bulunan Partikül filtresi arıza kodları ve detaylarını aşağıdaki gibi görebilirsiniz.

Bu arızalar yetkili kişiler tarafından onarılmadığı taktirde aracınızda aşağıkdaki problemler oluşmaya başlayacaktır:

• Aracın çekişten düşmesi
• Aracın gaz yememesi (Aracın 3000 devri geçmemesi)
• Aracın motorunun aşırı ısınıp mekanik problemlere yol açması
• Fazla yakıt tüketimi
• Duman atma
• Turbo arızası
• Motor yağına mazot karışması


Hyundai Getz aracınız onarılmadığı taktirde bu tür arızalar sürekli devam etmektedir hatta aracın motoruna ciddi hasarlara yol açabilir ve aracın yanmasına bile sebep olabilir.
Eğer aracınızda dizel partikül filtresi arızası varsa Nitro Mekatronik Garaj’da bu arızalarını çözümü mümkündür. Arıza çözümü ise birkaç şekildedir. Bunları aşağıda görebilirsiniz.

• Dizel partikül filtresinin Nitro DPF Temizleme cihazı ile yıkanması
• Dizel partikül filtresine Autel Maxicheck MX808 arıza tespit cihazı ile rejenerasyon yapılması
• Dizel partikül filtresi arızasının Magicmotorsport beyin programlama cihazı ile yazılımsal olarak çözülmesi
• Ömrünü tamamlamış dizel partikül filtresinin yenisi ile değiştirilmesi
gibi arıza çözümleri profesyonel kadromuz ve ekipmanlarımız sayesinde en uygun fiyat garantisi ile Nitro Mekatronik Garaj’da sizlere sunmaktayız.

Renault Scenic dizel parçacık filtresi

Renault Scenic Dizel Parçacık Filtresi Arıza Kodları Ve Çözümleri

Özellikle Renault Scenic dizel araç kullanıcılarının yaşadığı en büyük problemlerden biriside egzoz manifold çıkışının bulunduğu noktada yer alan araç emisyon değerini düşüren dizel partikül filtresinin ve dizel partikül filtresini kontrol eden sistemlerin arızalanmasıdır.
Bu sisteme bağlı çeşitli sensörler bulunmaktadır ve bu sensörler zaman içerisinde arıza vermektedir.

Devamını Oku…
araç lastik hava basınç değerleri

Araçlarda Lastik Hava Basınç Değeri

Araçlarda en önemli konulardan biri lastiklerdir. Güvenli bir sürüş ve lastiklerin uzun ömürlü olması için lastik hava basınç değerinin uygun aralıkta olması önemlidir. Lastik hava basıncı bar birimi ile ifade edilen aracın modeline ağırlığına ve lastik ebatlarına göre değişen bir değerdir. Örneğin aracın içindeki yolcu sayısı bile bu değeri dolaylı olarak etkilemektedir.

Devamını Oku…
nitro-mekatronik-selin-elektronik

Nitro Mekatronik Konya Franchise’ı olarak Selin Elektronik – Hasan URUÇ’la el sıkıştı.

Nitro Mekatronik, 10 yılı aşkın müşterilerine sağladığı hizmetlerin daha geniş kitlelere duyurulması ve bölge fark etmeksizin eşit hizmet anlayışıyla her bölgeye aynı kalitede hizmet götürmeyi hedeflemektedir. Bu kapsamda Diyarbakır, İstanbul Maslak, Şanlıurfa’dan sonra Konya’da da uzun yıllardır oto servis bakım sektöründe faaliyet gösteren Selin Elektronik’le stratejik ortaklık ve franchising anlaşması imzalandı. Konya’daki arıza tespit ve beyin programlama ürünlerinin satış ve satış sonrası hizmetleri Temmuz 2020 itibari ile Selin Elektronik – Nitro Mekatronik çatısı altında yönetilecek. Selin Elektronik – Hasan Uruç sadece Konya ve İç Anadolu bölgesi değil Türkiye’nin her bölgesine dokunan ve yıllardır sektörün içinde adından övgüyle söz ettiren bir firma olmayı başarmıştır.

Nitro Mekatronik açısından da uzun soluklu işbirliklerimizin, yatırım planlamalarının olduğu bölge olan Konya’da yapılan bu anlaşma oldukça mutluluk verici. Umuyoruz ki kaliteli hizmet anlayışı, çözüm üretme üzerine ortaya koyduğumuz ürün ve hizmetler tüm illerdeki temsilciliklerimizde olduğu gibi Konya’da da en iyi şekilde servis edilecektir.

Anlaşmaya konu ürün ve hizmetler:

  • Launch Arıza Tespit Cihazları Satış ve Satış Sonrası Hizmetleri
  • Autel Arıza Tespit Cihazları Satış ve Satış Sonrası Hizmetleri
  • Magicmotorsport ECU Programlama Cihazları Satış ve Satış Sonrası Hizmetleri
  • NİTRO DPF Cleaner Dizel Partikül Filtre Yıkama Ünitesi Satış ve Uygulama Hizmetleri
  • AUTEL ADAS Kalibrasyon Ünitesi Satış ve Uygulama Hizmetleri

diesel-particulate-filter

Renault Scenic Dizel Partikül Filtresi Arıza Kodları Ve Çözümleri

Renault Scenic 1.5 DCI Dpf Arızası

Renault Scenic modelinin 1.5DCI bu serilerinde dizel egzoz gazı arıtma sistemi takılıdır. Genel olarak sisteme bakıldığı zaman oksitleyici katalitik konvertör, dizel parçacık filtresi (DPF) bulunmaktadır.

Devamını Oku…
hyundai elantra

Hyundai Elantra – 1.5, 1.6 CRDi Dizel Parçacık Filtresi Arıza Kodları Ve Çözümleri

Hyundai Elantra dizel araç kullanıcılarının yaşadığı en büyük problemlerden biriside egzoz manifold çıkışının bulunduğu noktada yer alan araç emisyon değerini düşüren dizel partikül filtresinin ve dizel partikül filtresini kontrol eden sistemlerin arızalanmasıdır.
Bu sisteme bağlı çeşitli sensörler bulunmaktadır ve bu sensörler zaman içerisinde arıza vermektedir.

Devamını Oku…
katalitik konvektör arızası nasıl giderilir

Katalitik Konvertör Arızası Nasıl Giderilir ?

Katalitik Konvertör Arızası Nasıl Giderilir ?
KATALİTİK KONVERTÖR İPTALİ

Kat iptali, tıkalı katalizörün anlık etkilerinin ortadan kalkmasına yardımcı olur. Araç beyni, katalitik konvertörün egzoz atımındaki etkisi hesap edilerek rolanti ve gaz ayarını yapar. Egzoz bölgesinde basıncı değiştiren bu parçanın iptal edilmesi, egzoz atımının rahatlamasına yardımcı olur.

Devamını Oku…
patlak ve delik egzoz

PATLAK VE DELİK EGZOZ BORUSU TAMİRİ

PATLAK VE DELİK EGZOZ BORUSU TAMİRİ

EGZOZ BORUSU DELİNMESİ HALİNDE YAŞANILACAK SIKINTILAR NELERDİR ?

Araçta oldukça yüksek yakıt tüketimleri meydana gelir.
Doğaya oldukça yüksek zehirli gaz yayılır.

Devamını Oku…
Egzoz borusu değişimi

EGZOZ BORUSU DEĞİŞİMİ

EGZOZ BORUSU DEĞİŞİMİ

Egzoz borusu, tüm egzoz sisteminin esas personelidir. Motordan tahliye edilmesi gereken hava, öncelikle egzoz manifold üzerinden geçer. Buradan bir egzoz borusu dayanağıyla katalitik konvertör içine, başka bir deyişle bir değişik ismiyle katalizöre kazanç. Katalizör üzerinde filtreleyip arınılan hava yeniden egzoz boruları taşıtıyla taşıtın arda kadar uzanır. Uç noktasında egzoz borusuna takılan egzoz susturucu uçları ile sistem sonlanır ve hava tahliye edilir.

Devamını Oku…
dizel-partikül-filtresi

Hyundai Accent Era – 1.5 CRDi, 1.5 CRDi-VGT Dizel Parçacık Filtresi Arıza Kodları Ve Çözümleri

Hyundai Accent Era dizel araç kullanıcılarının yaşadığı en büyük problemlerden biriside egzoz manifold çıkışının bulunduğu noktada yer alan araç emisyon değerini düşüren dizel partikül filtresinin ve dizel partikül filtresini kontrol eden sistemlerin arızalanmasıdır. Bu sisteme bağlı çeşitli sensörler bulunmaktadır ve bu sensörler zaman içerisinde arıza vermektedir.

Devamını Oku…