Yükleniyor

Blog

Temsa, Otokar ve Bmc Fan Beyin Tamiri

Nitro Mekatronik Firmamız 11 senelik tecrübesini Nitro Garajlar ile birlikte geliştirmeye devam ediyor.

Nitro Garaj Adana’da arıza tespit cihazları ve ecu programlama cihazlarını profesyonel bir şekilde kullanarak beyin arızasını tespit işlemleri gerçekleştirilmektedir. Sunmuş olduğumuz kaliteli ve hızlı çözümlerimiz ile memnuniyet düzeyinin yüksek olduğu bir müşteri portföyüne ulaşmış bulunmaktayız. Sunmuş olduğumuz hizmetlerimiz garanti kapsamındadır. Beyin tamir işlemleri ve programlama işlemleri garajlarımızda kısa süre içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Firmamız Nitro Garaj Adana beyin arıza tespiti ve tamiri konusunda sizlere hizmet vermektedir.
Araçlarda meydana beyin arızalarının birçok sebebi bulunmaktadır. Bu sebeplerden bir kaçı ; Yanlış akü takviyesi , Mazot Kaçması, Darbe Alması, düzensiz voltaj gibi durumlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Araçlarda Yaklaşık otuz adet ecu ( Elektronik Kontrol Ünitesi ) bulunmaktadır. Bu Ecu (beyin) lardan bir tanesi Fan Beynidir.

Otokar, Bmc ve Temsa araçlarda kronik Fan beyin arızaları bulunmaktadır. Garajlarımızda Ecu modeli : rc2-2/21 rexroth , Üretim numarası: R902098200 olan tüm fan beyinlerin tamiri ve BOSCH REXROTH R901081076 P2R4-30 / 10.00 HİDROLİK POMPA 0510715017 DİŞLİ MOTOR çıkan araçların hidrolik pompa tamir işlemleri de başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

Sizlerde aracınız da Fan Beyni problemi ya da farklı Elektronik Kontrol Ünitesi (ECU) problemi yaşıyorsanız Adana , İstanbul (ikitelli ve Maslak) , Şanlıurfa , Hatay (Payas ) garajlarımızı ziyaret edebilir yada 0 850 755 02 30 (PBX) numaralı telefonlarımızdan destek alabilirsiniz.

Araç Sensör Kalibrasyon Sistemi Neden Önemlidir?

Araçlarda sürüş güvenliğini artırmak için genellikle varlıkları pek bilinmeyen çok önemli parçalar bulunmaktadır. Bu parçalardan en önemlileri arasında sensörler yer alır. Trafikte yer alan araç sayısının artışı ile kaza oranında paralel bir artış meydana gelmektedir. Gerçekleşen kazalara bağlı olarak araçlarda görünen ve görünmeyen birçok hasar ortaya çıkabilmektedir. Gözle görülür hasarların çözümlenmesi aracın trafik için uygun olduğu anlamını taşımamaktadır. Kazaya maruz kalmış bir araçta meydana gelebilecek ne önemli ve tehlikeli problem sensörler de meydana gelen hasarlardır. Bu sensörler için tamir yada değişim işlemlerini sağlanması problemin çözüldüğü anlamını taşımamaktadır. Tamir edilmiş yada yeni takılmış bir sensör kalibrasyon işleminden geçmediği taktirde yeni kazalara davetiye çıkarabilmektedir.

Pages: Page 1, Page 2
Egzoz borusu değişimi

DİZEL pARTİKÜL FİLTRESİ(dPF) YIKAMA

DPF Yıkama İşlemi Neden Yapılır?

Dizel Partikül Filtresi (DPF) 2007 yılından sonra üretilen dizel araçların büyük bir bölümünde bulunmaktadır. DPF araçların egzozundan çıkan doğaya ve insan sağlığına büyük zararı olan karbonmonoksit gazının %90 oranında tutulmasını sağlamaktadır. Dizel Partikül Filtresi araçlarda maliyeti yüksek en değerli ürünler arasında yer alır. Maliyetli yapısının yanında düzenli olarak kontrollerinin ve DPF yıkama işlemlerinin yapılmaması durumunda kullanılamaz hale gelebilir ve aracın diğer bölgelerinde de ciddi hasarlara yol açabilmektedir.

Devamını Oku…

DPF NEDEN TIKANIR VE NASIL TEMİZLENİR?

Dizel partikül Filtresi (DPF) özellikle yeni nesil araçlarda kullanılması zorunlu olan araçların doğaya olan zararlı gaz salınımını azaltmak amaçlı tasarlanmış maliyeti yüksek araç parçalardan birisidir. DPF araçların egzoz çıkış bölümünde yer almaktadır. Dizel Partikül Filtresi temizleme işlemlerini araçlar kendiliğinden gerçekleştirebiliyor olmasına rağmen başarısızlıkla sonuçlanan durumlarda meydana gelmektedir. Buna bağlı olarak da araç DPF filtreleri tıkanabilmektedir. Bu tıkanma sonucunda gerekli uzman desteği alınmaz ise DPF filtresinin kullanılamaz hale gelmesi, araç da başka problemlerin ortaya çıkması gibi sonuçlar gözlemlenebilir.

Devamını Oku…

Dizel partikül filtresi (DPF) nedir?

Dizel partikül filtresi 2009 yılında Avrupa Birliği tarafından getirilen kural doğrultusunda yeni nesil dizel araçlarda kullanımı zorunlu hale gelmiş 1.200 °C’ye kadar dayanabilen seramik bir materyaldir. Dizel partikül filtresi (DPF) silisyum karbür filtreleri ise 2.700 °C’ye kadar ulaşan sıcaklara dayanacak şekilde dizayn edilmiştir. Egzoz çıkış bölümünde yer alan partikül filtresi araçların doğaya bıraktığı zararlı gaz miktarını en aza indirmek üzere tasarlanmıştır. DPF takılı olduğu aracın kullanıldığı yere ve kullanılan yakıta bağlı olarak belirli bir süre sonunda tıkanabilmektedir. Bu durumlarda araç kendi kendine temizleme işlemini yapabilmektedir ancak yapamadığı durumlarda uzman teknik ekiplerin DPF Yıkama işlemini araca gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Devamını Oku…

NİTRO MEKATRONİK ELEKTRONİK KONTROL MODÜLÜ (ECU-ECM) ONARIM KURSLARI BAŞLADI!

Nitro Mekatronik tarafından üretilen ECUTEST KF1500 Beyin-ECU Tamir ünitesinin kullanımı, sağladığı vakit ve bütçe tasarrufu üzerine Nitro Mekatronik AR&GE ekibi tarafından teori ve uygulamalı eğitimlerin ilki başarıyla tamamlandı. Eğitim 16 Kasım tarihinde başlayıp 3 gün 15 saat sürdü ve eğitimi katılan iş ortakları eğitimlerini tamamlayıp sertifikalarını teslim aldı.

Devamını Oku…

Nitro Mekatronik Franchising Faaliyetleri Kapsamında Mersin’de Grand Efe Bilişim ile Anlaştı

NİTRO MEKATRONİK, FRANCHISING FAALİYETLERİ KAPSAMINDA MERSİN’DE Grand Efe Bilişim ile ANLAŞTI!

Devamını Oku…

Nitro Mekatronik İstanbul Oto Sanatkarları Esnaf ve Sanatkarları Kredi Kefalet Kooperatifi

NİTRO MEKATRONİK İSTANBUL OTO SANATKARLARI ESNAF VE SANATKARLARI KREDİ KEFALET KOOPERATİFİ İLE GARAJ ELEKTRONİK EKİPMANLARININ %0,49’dan BAŞLAYAN KREDİ PAKETLERİYLE SATIŞI KONUSUNDA ANLAŞMAYA VARDI!

Devamını Oku…
Renault Koleos Dizel Partikül Filtresi Arıza Kodları

Renault Koleos Dizel Partikül Filtresi Arıza Kodları

Renault Koleos modelinin 1.6 dCi,2.0 dCi bu serilerinde dizel egzoz gazı arıtma sistemi takılıdır. Genel olarak sisteme bakıldığı zaman oksitleyici katalitik konvertör, dizel parçacık filtresi (DPF) bulunmaktadır.

Devamını Oku…
Bmw 1 Serisi Dizel Partikül Filtresi Arıza Kodları

Bmw 1 Serisi Dizel Partikül Filtresi Arıza Kodları

Bmw 1 Serisi modelinin 116D, 2.0D,118D, 2.0D, 120D, 2.0D,120D, 2.0D/xdrive, 123D, 2.0D,114D, 1.5D, 116D, 1.5D, 1.16D, 1.5D Efficient Dynamics, 125D, 2.0D kullandığı motor tiplerinin  bu serilerinde dizel egzoz gazı arıtma sistemi takılıdır. Genel olarak sisteme bakıldığı zaman oksitleyici katalitik konvertör, dizel parçacık filtresi (DPF) bulunmaktadır.

Devamını Oku…