Türkçe
Blog Paylaşımlarına Dön

Di̇zel Parti̇kül Fi̇ltresi̇(Dpf) Yıkama

Di̇zel Parti̇kül Fi̇ltresi̇(Dpf) Yıkama

DPF Yıkama İşlemi Neden Yapılır?

Dizel Partikül Filtresi (DPF) 2007 yılından sonra üretilen dizel araçların büyük bir bölümünde bulunmaktadır.

DPF araçların egzozundan çıkan doğaya ve insan sağlığına büyük zararı olan karbonmonoksit gazının %90 oranında tutulmasını sağlamaktadır.

Dizel Partikül Filtresi araçlarda maliyeti yüksek en değerli ürünler arasında yer alır. Maliyetli yapısının yanında düzenli olarak kontrollerinin ve DPF yıkama işlemlerinin yapılmaması durumunda kullanılamaz hale gelebilir ve aracın diğer bölgelerinde de ciddi hasarlara yol açabilmektedir.

Dizel Partikül Filtresi (DPF) Yıkama İşlemi Nasıl Yapılır?

Dizel araç sahiplerinin yaşamış olduğu bu problemleri gören Nitro Mekatronik firması DPF CLEAN PRO cihazını kullanıcıların hizmetine sundu.

Nitro Mekatronik ARGE ekibinin çalışmaları sonucu ortaya çıkarılan tamamen yerli ürün %100’e yakın temiz filtre garantisi sunuyor.

DPF CLEAN PRO cihazı tıkalı halde gelen bir Dizel Partikül Filtresini 19 dakika süren bir işlem sonucunda kullanıma hazır hale getirebilmektedir.

Nitro Mekatronik garajlarında yapılan işlemde araç egzozu sökülür ve Nitro Mekatronik ARGE ekibi tarafından üretilen özel ekipmanlar ile korumalı bir şekilde cihazın içerisine yerleştirilir.

Cihaz güvenlik işlemlerinin sağlanmasının ardından cihaz aktif hale getirilir ve yıkama işlemi başlatılır.

Yıkama işlemi esnasında kullanılan ve filtre bakımı için önem arz eden kimyasallar Nitro Mekatronik bünyesinde üretilmiştir.

DPF yıkama ve koruma noktasında büyük öneme sahip ürünler Dizel Partikül Filtresi yıkama işlemlerini başarılı bir şekilde yerine getirmektedir.

Yıkama işlemlerinin tamamlanması ile birlikte montaj işlemleri sağlanarak işlem tamamlanmaktadır.dizel-partikul-filtresidpf-yikama-resim

Nitro Mekatronik ürünü olan DPF CLEAN PRO cihazı ile yaptığımız Dizel Partikül Filtresi (DPF) yıkama işlemlerinde yol garantisi sunuyoruz.

Gerçekleştirdiğimiz işlem sonucunda uzun yol araçlarına 250 Bin, kısa mesafe de kullanılan araçlar için ise 100 Bin kilometre filtre tıkanma problemi yaşamayacakları yönünde garanti verebilmekteyiz.

Sizlerde DPF CLEAN PRO cihazımız ile ilgili veya farklı konularda bilgi almak istiyorum diyorsanız;

0850 755 02 30 numaralı telefondan yada web adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
Yorum Yaz Yorum Formunu Kapat