Deutsch
Suchen
Zurück zu allen Blogbeiträgen

DSG Şanzıman Klonlama

DSG Şanzıman Klonlama

Şanzıman, yani diğer bir deyim ile vites kutusu araç içerisinde motordan alınan dönme gücünü tekerlere ileten yapıya denir.

Fakat dönme gücünü iletirken, motordan aldığı gücü direk olarak tekerleklere iletmez.

Şanzıman, hızın sabit kalmasını, geri vitese takıldığında aracı geri gitmesini, aracın dururken sabit tutulması ve yüksek hızlara çıkıldığında yakıt ekonomisi sağlayan yapıya denir.

Günümüzde ki araçlar da 3 çeşit şanzıman bulunmaktadır. Manuel, yarı otomatik ve tam otomatik. Bunlarda kendi içlerinde farklı gruplara ayrılmaktadır.

Otomatik şanzıman bulunan araçların bir çoğunda özellikle Vag grubu (Volkswagen, Audi, Seat ve Skoda) araçlar da DSG (Direct-Shift-Gearbox), diger bir değim ile Çift kavramalı şanzıman bulunmaktadır.

Magicmotorsport TCU MANAGER Şanzıman Kodlama cihazı nedir?

TCU MANAGER 2003 sonrası üretilen otomatik şanzımanlı araçların şanzıman beyinlerinde Flaş – Eprom okuma yazma ve TCU Klonlama işlemlerinde kullanılmaktadır.

Özellikle Volkswagen, Audi, Seat ve Skoda araçların DSG Şanzımanlarını kodlamada kullanılan TCU MANAGER beyinlerin içerisine ham yazılımı atmakla beraber yeniden programlama işlemlerinide gerçekleştirmektedir.

Otomatik şanzımanlı araçlarda aracın yüküne ve yol durumuna bağlı vitesi otomatik olarak devirlere geçirdiğinden araçlarda aşırı yük taşımak, şehir içi trafikte sürekli olarak dur – kalk yapmak gibi işlemler aracın gün geçtikçe şanzıman beyninde arızalara neden olmaktadır.

Tcu Manager şanzıman kodlama ve klonlama cihazı ile bu arızaların sorunları giderilmektedir ve araca uygun yeni programlama işlemleri profesyonel olarak gerçekleştirilmektedir.

OBD soketi üzerinden programlama yapabilmenize imkan sunan Tcu Manager cihazı ile birlikte opsiyonel olarak DSG DQ200, DQ250 ve DQ500 obd baglantı kablolarını firmamız tarafından tedarik edebilirsiniz.

Dsg şanzımanlarda kodlama ve programlama işlemleri Magicmotorsport TCU Manager cihazı ile yapılmaktadır.

Araçlarda şanzımanların arızalanması ve yeniden programlanabilmesi için Magicmotorsport firması tarafından üretilen ve sadece Şanzıman beyinlerini programlayabileceginiz TCU MANAGER cihazı hızlı çözümler sunmaktadır. Üstelik bu cihaz ile şanzıman beyinlerini OBD üzerinden programlayabilmeniz mümkün.

Sizlerde şanzıman kodlama hakkında veya farklı konularda bilgi almak istiyorum diyorsanız;

0850 755 02 30 numaralı telefondan yada web adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Kommentare
Schreibe Einen Kommentar Kommentarformular Schließen