Türkçe

Ecu Programlama

Ecu Programlama

Motor beynindeki mekanik arızaların güvenli çözüm hizmetini sağlıyoruz.

ecu_programlama_divider_1000

Ecu Programlama, Kodlama Ve Kalibrasyon Hizmetleri

Ecu programlama yani aslında ECU = BEYİN programlama, aracın beyni üzerinde yapılan tüm düzenlemelere verilen addır. Bu düzenlemeler ile araçlarınızda yakıt, performans, tork gibi birçok farklı değişiklikler ortaya çıkar. Bu işlemler benzinli ya da dizel araçlarda uygulanabilir. Tabi ki burada bir detay bilgi vardır ve bunun da uygulama öncesinde bilinmesi gerekmektedir.

Araç üzerinde beyin programlama işlemlerini yapmak için geliştirilmiş birçok beyin programlama cihazı vardır. Uygulanan beyin programlama işlemleri genel olarak direkt OBD üzerinden yapılması tercih edilse de kimi durumlarda aracın beyninin araç üzerinden sökülüp dışarıda yapılması gerekmektedir. Otomobillerde beyin programlama işlemleri; aracınızın beyninde var olan yazılımı önce bilgisayara kaydedip, bu yazılımı düzenleyip, değiştirip, değişen yeni yazılımı araç beynine yazma işlemidir.

 

Beyin programlama işlemleri ile araç performansını artırma , yakıt tüketimi , araçlarde EGR çözümü , DPF çözümü, immo çözümü ve Adblue çözümü işlemlerinin tamamını, araçtaki elektronik kontrol üniteleri güncelleme, kalibrasyon ve kodlama işlemlerinin Nitro Mekatronik Garajlarımızda hizmetini vermekteyiz.

nitroInstaImg

Son Gönderilerimiz