Türkçe
Blog Paylaşımlarına Dön

Fi̇at Egea Adblue Arıza Çözümü

Fi̇at Egea Adblue Arıza Çözümü

Fi̇at Egea Adblue Ariza Çözümü

Adblue sistemi emisyon oranını azaltan bir sistemdir. Egzozdan çıkıp yayılan gazlar çevreye zarar verdiği için araçlara emisyon adblue sistemleri getirilmiştir.

Euro 6 araçlarda kullanılan adblue sistemi ağır vasıta araçlar gibi binek araçlarda da kullanılmaktadır.

Yeni Fiat Egea araçlar da bu araçlardan bir tanesidir.

Adblue arızaları çeşitli sebeplerle olabilmektedir. Scr sistem arızası, adblue sıvısının bitmesi, adblue kaynaklı aracın stop etmesi veya aracının çekişinin düşmesi gibi arızalar sık rastlanan arızalardandır.

Bu arızaların çözümleri de arıza durumuna göre değişebilir. Adblue sıvısı eklemek, sistemi değiştirmek, parça onarımı yapmak gibi.

Tabi çözüme göre maliyet de farklılaşır. Maliyeti düşük ve kalıcı çözüm ise ancak yazılım ile sağlanır.

Yazılım işlemi adblue arızalarına kalıcı çözüm sağlar. Ve oldukça kolay bir işlemdir. Araç yazılımı yazılım cihazı ve programı ile bilgisayara indirilir düzenlenir ve tekrar beyne yüklenir.

Bu işlemden sonra araç yazılımı adblue sistemi yok gibi algılar ve öyle çalışmaya devam eder. Ama işlevlerine adblue varmış gibi devam eder. 

Peki bu işlem hangi cihazlar ile yapılır?

Magicmotorsport firmasının Flex ecu progralama cihazı ile bu işlemi başarılı şekilde yapabilirsiniz.

Fiat Egeada bulunan MJD9 beyinlerde birkaç sürüm mevcuttur. Beyin üzerindeki numaraya göre motor beyni okunur, araç dosyası düzenlendikten sonra tekrar araca yüklenir.

Adblue arızası böylelikle çözümlenmiş olur, Adblue sıvı eklemeye gerek kalmaz. Bu işlemden sonra araçta tekrar adblue arızası görünmeyecektir. 

Flex ecu programlama cihazını satın alıp kendi işyerinizi açıp chiptuning, adblue, dpf, egr çözümleri sunabilir, ya da bizim işlem uygulamalarımızı yaptığımız garajlarımızı ziyaret edebilir, hizmet alabilirsiniz.

Yeni Fiat Egea adblue emisyon çözümleri için Türkiye’nin birçok şehrinde bulunan garajlarımızı ziyaret edebilir, adblue çözümleri ve cihaz ile ilgili aklınıza takılan her soru için web sitemizi ziyaret edebilir, 08507550230 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

 

Yorumlar
Yorum Yaz Yorum Formunu Kapat