Türkçe
Blog Paylaşımlarına Dön

Ford Cargo 1846 Modellerinde Adblue Sistemi Arızalanınca Ne yapılır?

Ford Cargo 1846 Modellerinde Adblue Sistemi Arızalanınca Ne yapılır?

Ford Cargo 1846 Modellerinde Adblue Sistemi Arızalanınca Ne yapılır?

Özellikle 2008-2009 yıllarından sonra üretilen Binek, Hafif Ticari ve Ağır Vasıta araçlarda Araçların çevreye olan olumsuz etkisini en aza indirgemek için Adblue sistemleri kullanılmıştır. 

Adblue Egzos sisteminde kullanılan bir sıvıya verilen isimdir. İçerik olarak Renksiz, toksik olmayan üre ve de iyonize su karışımıdır.

Dizel motorlu araçlarda kullanılmaktadır. SCR Sistemi olan araçlarda egzosdan çıkan çevreye zararlı gaz ve atıkları azaltmak amaçlı kullanılmaktadır.

Uzun yol sürüşlerinde kullanılan ve en çok tercih edilen markalardan olan Ford Cargo 1846 modeli de Adblue sistemine sahiptir.

Yukarıda belirttiğimiz sebeplerle araçlarda bulunması Euro bölgesi ülkelerde zorunlu olan Adblue sistemi, çevreye büyük katkı sağlamaktadır ancak Arıza durumunda veya Adblue sıvısının bitmesi durumunda ise araca büyük zarar verebilmekte, aracın çekişten düşmesine fazla yakıt harcamasına sebep olabilmektedir.

Uzun yol taşımacılığında oldukça yaygın kullanılan Ford Cargo 1846 modelinde bu tür olumsuzlukların oluşması çok daha büyük maddi kayıplara yol açabildiğinden genellikle Bu arızanın bir an önce giderilmesi yoluna ve emülatörler vasıtasıyla sistemin devre dışı bırakılması amacına yönelik işlemler yapılmaktadır.

Nitro Mekatronik tarafından üretilen ve satışa sunulan Ford Cargo 1846 Euro 6 Adblue Emülatörü bu anlamda gerçek bir sürücü dostu olarak amacını tam anlamıyla yerine getirmektedir.
 

Montajı oldukça kolay olan Ford Cargo 1846 Euro 6 Adblue Emülatörü aracın ECU dediğimiz Elektronik Kontrol Ünitesine takılmaktadır. Bu montaj sonrasına aracın Adblue sistemi devre dışı bırakılarak aracın güçten düşmesinin ve fazla yakıt harcamasının önüne geçilebilmektedir.

Nitro Mekatronik Ford Cargo 1846 Euro 6 Adblue Emülatörü üretimi ile sürücü ve servislere büyük katkı sağladığı gibi birçok ilde bulunan Nitro Garaj hizmeti ile son kullanıcı dediğimiz kesime de hitap etmekte, sorunlarının giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Ford Cargo 1846 Euro 6 Adblue Emülatörü hakkında detaylı bilgi için  08507550230 müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar
Yorum Yaz Yorum Formunu Kapat