Türkçe

Immo Çözümleri

Immo Çözümleri

Immo sistemi çözümleri ile ateşleme sistemi kilit sorununu çözüyoruz.

immo_divider_1000

Immobilizer Arızası Ve Çözümleri

Immobilizer sistemi genellikle her araçta motor kısmında bulunan motor tanıma sistemine verilen isimdir. Araçlarda yapılan düz kontak işleminde immobilizer tamamen devre dışı bırakılmıştır. Immobilizer sistemi bulunan otomobiller, aracın anahtarı olmadan kesinlikle çalışmaz, marş motoru basmaz ve ateşleme olmaz. Aslında immobilizer sistemine motor kilitleme sistemi de denebilir. Bu teknoloji, araçlarınızın güvenliği için geliştirilmiştir ve araç anahtarı kopyalansa bile kontağı çalıştırmadan araç ileri gitmez.

İmmobilizer sisteminde araç kontağının içinde küçük bir devre vardır ve aracın orijinal anahtarı takılmadığı sürece araç katiyen çalışmaz. Bu sisteme kimi kullanıcılar şifre sistemi de diyebilir. Bu sistem sayesinde aracın elektronik motor ünitesi bloke edilir. Araç kontak anahtarı, araç kontağının silindirine yerleştikten sonra, kontağın içerisindeki şifre aracın elektronik kontrol ünitesine iletilir, bu iletme şekli de yine kontağın içerisinde bulunan halka antenler ile gerçekleşir. Araç beyni bu şifrenin doğru olduğunu algılarsa araç ateşleme devreye girer ve araç hareket eder. Doğru olmadığı algılanırsa da ateşleme gerçekleşmez ve araç çalışmaz. Immobilizer sistemi bazı durumlarda yakıtı veya ateşleme sistemini kilitleyebilir. Bu durumlarda aracın immobilizer sistemini iptal etmek gerekir.

 

Yakıt ve ateşleme sisteminin kilitleri kırılır ise araç çalışır, uzun süren bu işlem sonrasında aracın immobilizer sistemi devre dışı kalır. Aracınız garantili ise bu işlem sonrasında araç garantiniz devre dışı kalır. Immobilizer sistemini iptal etmek için öncelikle aracın anahtarının açılması gerekir. Bu sistemde araç anahtarı içerisinde bulunan parçalar oldukça önemlidir. Bu işlemin hatasız yapılması durumunda araç kontağa uyan her anahtar ile çalışır. Nitro Mekatornik Garajlarda immobilizer arıza problemleri, çözümleri, yedek anahtar kumanda yapımı, kayıp anahtar işlemleri yapılmaktadır. Kayıp anahtarlarınız istediğiniz takdirde orijinal immobilizer iptal edilmemiş ve güvenliği tam bir şekilde orijinal araç üreticlerinin standartlarında garajlarımızda yapılmaktadır.

nitroInstaImg

Son Gönderilerimiz