Türkçe
Blog Paylaşımlarına Dön

Konjektör Test Cihazı İle Manyetik Sensör Testi Nasıl Yapılır?

Konjektör Test Cihazı İle Manyetik Sensör Testi Nasıl Yapılır?

Konjektör Test Cihazı İle Manyetik Sensör Testi Nasıl Yapılır?

Araç arıza tespit cihazları alanında kendini kanıtlayan Nitro Mekatronik hedefini her geçen gün yükselterek otomotiv alanında yerli üretimler yapmaya başlamıştır.

Firmanın, Ar-Ge aşaması başarılı bir şekilde tamamlanan ve motor kontrol ünitesindeki arızaları tespit etmek için kullanılan beyin test cihazı ECUTEST cihazıdır.

Ardından tamamı yerli üretim olan Konjektör test cihazını da piyasaya sunan Nitro Mekatronik, otomotiv sektöründe emin adımlar ile yürümektedir.

Piyasaya sunulan ve kullanımı oldukça basit olan Konjektör test cihazının içeriği oldukça kapsamlıdır.

Konjektör test cihazı BMW, Mercedes-Benz, PSA gurubu, VAG gurubu gibi bir çok aracın manyetik sensörlerini başarılı bir şekide test edebilirsiniz.

Ayrıca konjektör kapsamı oldukça geniş olan cihaz COM (LIN BUS), RLO, SIG, P-D, C, L/D+, RVC gibi terminalleri desteklemektedir. Konjektör test cihazı Krank ve Eksantrik gibi manyetik sensörlerinde testini yapabilmeinize olanak sağlamaktadır.

İçerisinde bulunan şemalar ile bağlantıları kolayca yapıp sensör ve konjektör testlerini kolayca yapabilirisin.

Cihazın ekranı üzerinden anlık veri takibi yapabileceğiniz için sensörde ya da konjektördeki arızaları araç üzerinde olmasına gerek kalmadan kolayca bulabilirsiniz.

Konjektörler için gerekli bağlantıyı yaptıktan sonra ekranın alt köşesini kontrol ederek parçanın arızalı olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Manyetik sensörlerin arıza olup olmadığını öğrenmek için ise sensörü cihaza bağladıktan sonra sensöre metal bir parça ile dokunmanız yeterli olacaktır.

Eğer sensör çalışıyor ise cihaz sesli uyarı verecektir, arızalı ise cihaz hiç bir şekilde tepki vermeyecektir.

Nitro Mekatronik Otomotiv arıza tespit cihazları ve araç elektroniği konusunda sağlamış olduğu çözümler ile iç piyasada adından sıkça söz ettirmektedir.

Bunun yanı sıra firma Ar-Ge çalışmalarına hızlı bir şekilde devam edeceğinin sinyallerini de vermektedir. Nitro Mekatronik Firması Sektördeki açıkları kapatmak için gecesini gündüzüne katarak çalışmaktadır.

Gerek ithalatını yaptığı cihazlar ile gerek üretimini yaptığı yerli üretim olan ECUTEST ve Konjektör test cihazı gibi cihazlar sayesinde her atölyeye etki edecek gibi görünüyor.

Yorumlar
Yorum Yaz Yorum Formunu Kapat