Türkçe
Blog Paylaşımlarına Dön

Lastik Basınç Sensörü TPMS Onarımı

Lastik Basınç Sensörü TPMS Onarımı

Lastik Basınç Sensörü TPMS Onarımı

Standart dışında yüksek teknolojiler ile üretilen araçlarda lastik ve hava sistemlerinin kontrol edilmesi ve izlenmesi için Lastik basınç sensörleri ve o sensörlerin kontrol edilebileceği donanımlara göre üretilmiştir.

Bu sistemin adına genel olarak TPMS yani Tire-pressure monitoring system denilmektedir. 

Bu sistem araçlarda lastik patladığında yada hava basıncında düşüklük görüldüğünde göstergede uyarı lambasını yakarak kullanıcıları ikaz etmektedir.

Eğer lastik basınç göstergesinde bir problem yoksa lastiklerinizin hava basıncı ile ilgili bir şey yapmanıza gerek yoktur fakat lastik basınç lambası yanıyor ise buna müdahale edilmesi gerekmektedir.

 TPMS sensörleri belirli bir zaman sonra yada lastik değişimlerinde kullanıcılardan kaynaklı olarak bozulmaktadır.

Araçlarda bulunan Lastik Basınç Sensörlerinin satış ve kodlama işlemleri profesyonel bir şekilde garajlarımızda yapılmaktadır.

Kullanım ömrü dolan yada bozulan Lastik Basınç Sensörlerini garajlarımızda değiştirtebilir ve kodlama işlemlerini yaptırabilirsiniz.

TPMS arızalarının onarımları ilk etapta lastiklerin test edilmesi ile başlar.

Arıza lambası yanan araçlar servisimize geldiğinde lastik basınç sensörlerini kodladığımız özel ekipmanlarla kontrol edip değişmesi gereken lastik basınç sensörlerini belirliyoruz.

Sensör değişimleri yapıldıktan sonra gerekli olan lastik basınç sensörü kodlama işlemini yaptıktan sonra işlemi bitiriyoruz.

Bu işlemin süresi garajlarımızda yaklaşık yarım saat kadar sürmektedir. 


Sizinde aracınızda lastik basınç sensörü hatası varsa detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar
Yorum Yaz Yorum Formunu Kapat