Deutsch
Suchen
Zurück zu allen Blogbeiträgen

Nitro Mekatronik Franchising Sistemi Nedir?

Nitro Mekatronik kimdir?

Nitro Mekatronik 2009 yılında Nitro Bilişim adıyla faaliyetlerine başladı. Nitro Mekatronik Otomotiv Arıza Tespit Cihazları Sanayi Bilişim LTD.ŞTİ unvanıyla çalışmalarına devam eden şirketin Merkez ofisi Adana Seyhan Kiza İş Merkezinde yer alırken, Ankara Ostim, Şanlıurfa, İstanbul İkitelli ve İstanbul Maslak’da yer alan şubelerle Türkiye’nin 81 iline kesintisiz ve güvenli hizmet vermeye çalışıyor. İstanbul İkitelli, Maslak ve Merkez Adana Seyhan’da aynı zamanda Oto Garaj hizmetlerini de sunan Nitro Mekatronik Garaj, Türkiye’deki tüm Oto servislerinin ihtiyacı olan arıza tespit cihazlarından, ECU programlama cihazlarına, Fren Test Tezgahlarından IOT ürünlerine kadar üretim ve satış faaliyetlerine de devam ediyor.

Şirket hakkında daha fazla bilgi almak için https://nitrobilisim.com.tr/ ve https://garajmarket.net/ adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Nitro Mekatronik Franchising Sistemi ve Bilinmesi Gerekenler:

Nitro Mekatronik pazarlama ve satış faaliyetleri kapsamında 2020 yılı başından bu yana network(ağ) pazarlaması üzerine stratejiler uygulamaya başladı. Yılın başlarında İstanbul – Maslak franchisee ile çalışmalara başlandı ve pilot şube olarak Maslak seçilmişti.

Burada franchisee ların doğabilecek ihtiyaçları ve systemin çalışır vaziyette olduğunun testlerinin yapılmasından sonra yurt içi ve yurt dışı talepleri toplamaya başladık ve anlaşmalar imzalanmaya başlandı.

Nitro Mekatronik Franchising Sisteminin Ayrıcalıkları Nelerdir? 

Nitro Mekatronik franchising çalışmaları kapsamında isim hakkı talep etmez. Adaylardan beklenen Nitro Mekatronik logosunun renginin, kaliteli hizmet anlayışının başarılı şekilde temsil edilmesidir.

Bu yüzden yapılan görüşmelerde adayların beklentileri doğrultusunda son 3 yıl içinde bayiilik talep edilen illerdeki satış hacimleri adaylar ile şeffaf şekilde paylaşılır. Yapılan yatırımın getirisinin ve geri dönüşünün nasıl yapılacağına dair analizler adaylar ile paylaşılır.

Oto Arıza Teshis ekipmanları ve Ecu Programlama ünitelerinin satış ve satış sonrası hizmetini 10 yıldır verdiğimiz için oluşabilecek sorunların ve bu sorunların çözümleri noktasında oldukça deneyimli bir kadroya sahibiz.

Türkiye’de 3 ilde şube temsilciliklerinde toplam 54 iş arkadaşımızla gerek müşterilerimize gerek bayii ağımıza hizmet vermekteyiz.

Anlaştığımız ve yatırımları başlayan Franchisee larımız için dijital pazarlama eğitimleri düzenlemekteyiz. Pazarda gördüğümüz franchising paketlerinde pazarlama ve medya seçenekleri, çevrımdışı pazarlama faaliyetleri tamamen ek ücretlere tabii iken Nitro Mekatronik Dijital Pazarlama ekibi franchising sözleşmesinin imzalandığı andan itibaren, Facebook, Instagram, Youtube, Linkedin, Twitter ve Pinterest mecralarında şirket kurulumlarını yapmaktadır.

Takip eden 3 aylık dilimde hesap kurulumu, reklam hesabı yönetimi ve Kurumsal hesap yönetimi başlıklarında franchising paketine göre Nitro Mekatronik Merkez ofis medya çalışanları, bulunulan ildeki potansiyel müşterilerimizin yatırımcılara en kısa yoldan ulaşabilmesi için medya kanallarını tamamen profosyonel şekilde yönetmektedir.

3 ay sonunda yatırımcılarımız medya ve halkla ilişkiler yönetiminin Merkez ofisten yönetilmesine dair bir talebi olduğunda bu konuda franchising temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Kurulan Merkezi bilgi sistemi NitroErp sayesinde franchisee ağında yer alan tüm firmalar Merkezi system üzerinde bilgilendirilmektedir ve Nitro Mekatronik bu system için herhangi bir hak talebinde bulunmamaktadır.

Nitro Erp, özellikle garaj franchising paketi için oldukça kullanışlı olup, İstanbul servise bir araç geldiğinde Diyarbakır veya Şanlıurfa’daki bayiinin İstanbul ‘a servise giren aracın arızası ve olası çözümleri hakkında şeffaf bilgi paylaşımından faydalanabilir.

Bu yapı sayesinde servis noktalarına gelen talepler tüm şubeler trafından görünür. Servisler özelinde araç arızaları ya da ürün grupları hakkında kolayca erişilemeyecek bir bilgi kütüphanesi oluşuturulmuş olur.

Uzman ekibimiz hizmetini verdiğimiz her ürün ve hizmet için düzenli olarak eğitimler düzenlemekte, bu eğitimleri online platformlar üzerinden müşterilerimize ve son kullanıcıların anlayacağı şekilde şeffaf blog çalışmaları yapmaktadır.

Aynı zamanda Nitro Mekatronik Türkiye youtube kanalımız aracılığı ile de ürün ve Hizmetler video formatında yayınlanır, bu sayede cihaz kullanımından, araç onarımına kadar  sadece yurtdışı eğitim seminerlerinde görebilececeğiniz spesifik bilgilere ulaşabilirsiniz.

Son olarak bölge kavramı sadakati: Nitro Mekatronik’in 10 yıllık geçmişinde Türkiye’de 30.000 ‘e yakın müşteri sayısına ulaşmıştır. Nitro Mekatronik belli bir bölge ve il için yaptığı franchising anlaşması uyarınca, tüm şubelere kendi müşteri İlişkileri yönetim sistemine erişim vermektedir.

Bu erişim sayesinde Nitro Mekatronik Merkezi pazarlama ekibi farklı illerden gelen talepleri o bölge veya ilden gelen bir talep olması durumunda anlaşmayı yaptığı franchising’e aktarmaktadır.

Bu nokada şeffaf bilgi ilkemiz kapsamında müşteri franchisee ın olduğu il temsilcisinden değil merkezden alışverişini devam ettirmek isterse eğer bu noktada da Nitro Mekatronik yıl sonunda buna benzer faaliyetlerin ödemesini ilgili bayii’ye yapmayı kabul ve taahhüt etmektedir.

Nitro Mekatronik Frachising Paketleri Nelerdir?

Ürün Satış Noktası + Dijital Pazarlama Medya Paketi

Ürün satış noktası franchising paketi kapsamında; şirketimizin İtalya, Almanya, İspanya, İngiltere, Çin, Polonya,İşveç  menşeili birçok markanın Türkiye’de yetkili satış distribütörlükleri yer almaktadır.

Bunların başında Magicmotorsport, Launch, Autel, Autovei ve Cojali – jaltest gelmektedir. Bahse konu bu ürün gruplarında en iyi arıza tespit cihazlarından en iyi beyin programlama cihazlarına kadar 300’ün üzerinde ürünün satışı ve satış sonrası hizmetini veriyoruz.

Ürün satış noktası paketini değerlendiren frachisee adayları bulundukları iller için Nitro Mekatronik’in daha önceki satış hacimlerini görebilir ve bu hacime göre ürün satış noktası paketinden yararlanmak için görüşmeler yapabilmektedir.

Dijital Pazarlama Paketimiz 3 ay hediye! Ürün satış noktası paketinde Merkezin belirlediği sabit fiyat politikası uygulanmaktadır.

Bu sayede farklı illerde hizmet veren ürün satış noktalarımız arasında oluşabilecek rekabetin ve en temelinde Nitro Mekatronik Kurumsal marka algısını ve yatırımcılarımızın yaptıkları yatırımların karşılığını herhangi bir adaletsizliğe konu olmadan almalarını sağlıyoruz.

Oto Garaj ve Oto Elektronik Garaj Hizmetleri + Dijital Pazarlama Medya Paketi

İstanbul Maslak, İstanbul İkitelli, Adana Kiza İş Merkezi, Diyarbakır Nitro Garaj, Konya Selin Elektronik Nitro Garaj ve Şanlıurfa Akademi Bilişim Nitro Garaj franchisee ları aktif olarak Partikül Katalizör Çözümleri, Egzoz Emisyon Ölçümü Enjeksiyon Çözümleri, Pompa Çözümleri, ADAS Kalibrasyonu, Chip Tuning, ECU Programlama, ECU Tamiri, Arıza Tespiti, DPF, EGR ve Adblue, Immo Çözümleri ve Revizyon hizmetleri verilmektedir.  Garaj faaliyetlerimizle binek, hafif ticari ve ağır vasıta grubundaki araç sahiplerine, kurumlara ve filolara hizmet veriyoruz.

Yapılan ilk görüşme sonrasında Nitro Mekatronik’in verdiği hizmetlerin uygulabileceği alan seçimi yatırımcılarımızla beraber yapılan toplantılar sonrasında belirlenir. Her il ve bölgeye göre Franchising kurulumunda standard renk logo, tabela, pazarlama çalışmaları yapılmaktadır.

Hizmetin verileceği işletme ya da servis noktasının m2 olarak boyutlandırması il ve bölgeye göre yapılan görüşmelerden sonra neticelendirilir.

Oto Garaj paketini kullanmayı düşünen yatırımcılarımız yukarıda belirtilen hizmetlerin tümünün eğitimini Nitro Mekatronik Merkez ofiste 1 ay boyunca almaktadır. Nitro Mekatronik’in önereceği şekilde bayii ağına giren tüm yatırımcıların personelleri özellikle garaj hizmetlerini verdiğimiz cihazların kullanımı konusunda yapılan eğitimleri dijital ortamda da vermektedir.

Eğitim sonunda uygulanan sınavla birlikte yatırımcılarımızın ekiplerinde yer alan çalışma arkadaşlarımız sertifikalarını alarak faaliyetlere başlamaya hazır konuma gelir.

Pro – Ürün Satış ve Oto Servis ve Elektronik Garaj + Dijital Pazarlama Medya Paketi  

Yatırımcılarımızın en çok tercih ettiği paket olan Pro Ürün Satış ve Oto Servis ve Elektronik Garaj paketinde yukarıda belirtilen hem ürün satış noktası hem de oto servis elektronik garaj paketi daha çok büyük illerimizde tercih edilmektedir.

Bu noktada büyükşehirler dışında daha küçük illerde yatırım yapmayı düşünen müşterilerimizle sadece bulunulan il değil çevre illeri de kapsayan çalışmalar yapılmaktadır.

Bu sayede bölge kavramını en ince ayrıntısına kadar ele alıyoruz ve hizmetlerimizi en ücra bölgede bulunan müşterilerimize de ulaştırabiliyoruz. Aynı zamanda yatırımların geri dönüşlerinin etkili ve adil şekilde yönetilmesini sağlamış oluyoruz.

Franchising yatırımları ne kadarlık sürede kendini amorti eder?

Nitro Mekatronik Ürün Satış Noktası ve Oto Servis Garaj elektronik paketlerinden herhangi biri ile yatırım yapmayı düşünen müşterilerimizin alışılagelmiş franchising anlaşmalarına göre endişeleri yer almaktadır.

Makalemizin başında belirttiğimiz gibi Nitro Mekatronik olarak franchising anlaşmalarında hiçbir koşulda isim hak talebi adı altında ücret talep edilmez.

Yaptığınız yatırımlar ister Oto Garaj olsun ister Arıza Tespit Cihazı Ürün satış Noktası paketi olsun yapılan yatırımlar hizmetini verdiğimiz ürünlerin satin alması olduğu için dezenformasyona uğramayan ürünler değerlerini kaybetmeyeceğinden yapılan yatırımlar da aynı doğrultuda değerini kaybetmeyecektir. Burada yatırıma konu olan başlıklar aşağıdaki gibi.

  • Mevcut hizmetin verileceği ofis ya da garaj maliyeti – Franchisee ‘a ait.
  • Çalıştırılan personel için işçilik maliyeti – Franchisee ‘a ait
  • Ürün satış noktası paketinde satış ekibi kurulumu ve satış ekibine yapılacak olan yatırım – Franchisee ‘a ait
  • Dijital Pazarlama ve Merkezi bilgi sisteminin kurulumu, eğitimi ve yönetim – Nitro Mekatronik’e ait.
  • Ürün satış ve oto garaj paketleri için uygulama eğitimi – Nitro Mekatronik’e ait.

Bu gider kalemlerine göre yapılan yatırımların karşılığı muadil franchising sistemlerinde 18 aylık bir zaman dilimini bulurken Nitro Mekatronik 9-12 ay içerisinde yapılan yatırımın karşılığını alıp sonrasında faaliyet karı açıklayabilecek bir noktaya gelmeyi taahhüt etmektedir.

Tam da bu noktada şirket olarak yaklaşımımız; franchising ağımızda tüm riskleri franchisee alan’ın değil Merkezi yönetimle birlikte eşit risk anlayışıdır. Konya Selin Elektronik, Şanlıurfa Akademi Bilişim, Diyarbakır Nitro Garaj, Nitro– Taha Maslak franchisee larımızla tam olarak bu anlayış içinde faaliyetlerimize başladık ve 54 kişilik Nitro Merkez ekibinin yanı sıra franchisee larımızın kadroları ile beraber 100’ün üzerinde işgücümüzle beraber yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz, edeceğiz!  

Sizlerde Nitro Mekatronik Franchising Sistemi Nedir veya farklı konularda bilgi almak istiyorum diyorsanız;

0850 755 02 30 numaralı telefondan yada web adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Kommentare
Schreibe Einen Kommentar Kommentarformular Schließen