Deutsch
Suchen
Zurück zu allen Blogbeiträgen

Otomatik Acil Fren Sensör Kalibrasyonu Nasıl Yapılır?

Otomatik Acil Fren Sensör Kalibrasyonu Nasıl Yapılır?

Öncelikle Otomatik Acil Fren sistemi nedir ve nasıl çalışır bunu anlatmakta fayda var.

Gelişen Araç teknolojisi ile güvenilir sürüş sağlamak büyük önem kazanmıştır. Bu konuda araç donanımına birçok sistem eklenmiştir.

Özellikle 2008 yılından sonra Volvo markasının üretmiş olduğu Otomatik Acil Fren Sistemi de bu donanımlardan birisidir ve güvenlik açısından büyük önem kazanmaktadır. Günümüzde üretilen birçok araç bu donanıma sahiptir. 

Hatta Euro bölgesi ülkeler Otomatik Acil Fren Sisteminin tüm araçlarda zorunlu olması konusunda ısrarcı tutum sergilemektedir.

Aracın iç ve dış birçok noktasına yerleştirilen sensörler ve bunlara bağlı kameralardan oluşan bu sistem çevresel faktörleri ve sürüş anında yol üzerindeki engelleri ve hatta aracı algılayarak tehlike anında aracın fren yapmasını sağlamaktadır.

Ancak bu sistemde bazı durumlarda sensörler veya diğer ekipmanlar sebebi ile algılamada sorun olabilmekte ve bunların tekrar ayarlanması gerekebilmektedir.

Aksi durumda güvenlik artırıcı bu sistem tam tersi olumsuz sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir.

Otomatik Acil Fren Sensör kalibrasyonu; bu işlem için özel üretilmiş cihaz ve uzman kişiler tarafından yapılabilmektedir.

Bu konuda sektörün önde gelen firmalarından olan Autel ADAS MA600 Araç Kalibrasyon Cihazı en çok tercih edilen ve tam başarılı performans gösteren cihaz olarak öne çıkmaktadır.
 
ADAS; Gelişmiş Sürücü Destek Sistemi anlamına gelmektedir. Araç ve sürücü güvenliğinin tehlikeli olduğu durumlarda uyarmak ve kazaları engellemek engellemek üzere dizayn edilmiş sisteme verilen isimdir.

Profesyonel bir cihaz olan Autel ADAS MA600 Araç Kalibrasyon Cihazı Araç tamirinden sonra sensörleri yeniden kalibre etmektdir. Bu işlemin yapılmaması durumunda sistem hatalı çalışabilmekte ve olumsuz sonuçlara sebep olabilmektedir.

Ayrıca Autel ADAS MA600 Araç Kalibrasyon Cihazı sadece Otomatik Acil Fren Sensör kalibrasyonu yapmakla kalmaz, bunun yanında Şerit takip uyarı sistemi, Çevresel görüş, hız sabitleme sistemi, gece görüş sistemi, Kör Nokta algılama sistemi, Arka çarpışma sistemi ve sanal gösterge sistemi uyarlamalarınıda yapabilmektedir. 

AUTEL Türkiye Distribütörü olan Nitro Mekatronik tarafından satışa sunulan Autel ADAS MA600 Araç Kalibrasyon Cihazı hakkında detaylı bilgi için 08507550230 müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Kommentare
Schreibe Einen Kommentar Kommentarformular Schließen