Deutsch
Suchen
Zurück zu allen Blogbeiträgen

Transtron Motor Beyinlerinde Arıza Çözümü

Transtron Motor Beyinlerinde Arıza Çözümü

Özellikle 2000 li yılların başından itibaren sürekli gelişen otomotiv sektörü tamamen elektronik donanım ve bu donanımı yöneten Elektronik Kontrol Ünitesi (ECU) ile üretilmiştir.

Bu gelişmeyle beraber araçlarda güvenlik ve konfor artışı sağlanmış, rekabetçi bir yapı oluşturulmuştur. Bu elektronik donanımın yönetilmesi; yani araç sisteminden gelen verilerin işlenmesi veya verilen komutların sistemlere aktarılması sensörler aracılığı ile motor beyni tarafından yapılmaktadır.

Bu sebeple Motor beyni araçtaki en önemli bölüm olarak görünmektedir.

Motor beyninde oluşabilecek bir arıza tüm sistemi etkileyeceğinden teşhisi ve çözümü birçok açıdan büyük önem arzetmektedir.

Peki Motor Beyni nasıl arızalanır?

Motorun su ile uzun süre temas halinde olması, Voltaj da düzensizlik, Akü değişiminde ve şarj edilirken yapılan hatalar, Aşırı ısınma tabiki kullanıcı hataları.

Bu sebepler motor beyninin bozulmasında temel rol oynamaktadır.

Şu an otomotiv sektöründe çok fazla marka ve model ve tabiki bunlarda da yine farklı motor beyinleri kullanılmaktadır:

En çok tercih edilen araç guruplarından olan İsuzu marka araçlarda da Transtron Motor Beyni kullanılmaktdır. 

Bu beyin de arıza durumunun tespiti ve giderilmesi özel üretilmiş cihazlarla mümkün olmaktadır.

Sektörün öncü kuruluşu olan Nitro Mekatronik tarafından bu sebeple tamamen kendi öz kaynakları ile üretmiş olduğu ECUTEST KF-1500 Beyin Test Simülatörü sayesinde bu çözümlemeler konusunda çok büyük yol katetmiş ve Beyin tamiri yapan firmalar tarafından en çok tercih edilen cihaz olarak yerini almıştır.
 
Hitap ettiği birçok motor beyninden birisi olan Transtron Motor Beyninde oldukça başarılı performans gösteren ECUTEST KF-1500 Beyin Test Simülatörü ile kullanılan Ecutest Transtron 4HK1 (120) pin soketi sayesinde masa üstünde aynı araç üzerinde çalışır gibi bütün testlerini yapabilir, sensör işleyişlerini görebilir, beyin kartı üzerinde nerenin kontrol edilebileceğini görebilirsiniz. 

Zamandan ve iş gücünden oldukça fazla tasarruf sağlayan  ECUTEST KF-1500 Beyin Test Simülatörü hakkında detaylı bilgi almak için 08507550230 müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

 

Kommentare
Schreibe Einen Kommentar Kommentarformular Schließen