Deutsch
Suchen
Zurück zu allen Blogbeiträgen

Volvo Marka Araçlarda Beyi̇n Arizasi Ve Tami̇ri̇

Volvo Marka Araçlarda Beyi̇n Arizasi Ve Tami̇ri̇

Son yıllarda üretimi yapılan araçlarda kısaca ecu dediğimiz elektronik kontrol ünitesi bulunmaktadır.

Ecu aracın beynidir. Nasıl ki insan vücudunu beyin yönetiyorsa araçlarda da tüm parçalar beyin tarafından kontrol edilir.

Araçta sensörlerden gelen bilgiler doğrultusunda motor beyninin çalışıp çalışmadığını ya da bir arızası olup olmadığını anlayabiliriz. 

Motor beyni arızalandığında araçta ikaz lambaları yanmaya başlar, yakıt sisteminde arıza oluşabilir, araç çekişi düşebilir.

Motor beyninde arıza olup olmadığını anlamak için osiloskop cihazıyla sinyal testi yapılabilir.

Beyin arızası tespit edilirse de parça değişimi, beyin değişimi ya da beyin tamiri gerekebilir. Parça ya da beyin değişimi oldukça maliyetli ve zaman gerektiren işlemlerdir.

Uygun parçanın bulunması temin edilmesi zaman alacağı için ustalarımız beyin tamirine yönelmişlerdir. Beyin tamiri de önceden yine zaman isteyen sök tak süreçleri gerektiren işlemlerdi.

Fakat artık cihazlarla bu süreç de çok kolaylaştı. Nitro Mekatronik firmasının kendi arge ekibi tarafından üretilen yerli üretim Ecutest beyin test simülatörü bu işlemler için kullanıcılara büyük kolaylık sunmuştur. 

Ecutest beyin test simülatörü araç beynini masa üzerinde aynı araç üzerinde işlem yaparmış gibi test etmeye yarayan bir cihazdır.

Beyne gelen sensörlerin testini yapabilen, bobin testini, devre kontrollerini yapabilen, voltaj değerlerini görebileceğiniz, can bus, k line, l line ve daha bir çok devre testini yapabileceğiniz ecutest beyin test simülatörü ile aynı zamanda şanzıman modülü abs modülü gibi beyin arızalarında beyne gelen parametreleri masaüstünde değiştirerek test etme arıza tespitini yapma imkanı sunar.

Ecutest hem binek hem de ağır vasıta araç grubunda işlem yapabilme olanağı sunar. Birçok marka modeli desteklemektedir.

Onlardan biri de Volvo markasıdır. Volvo araçlarınızda meydana gelen motor beyni arızalarını ecutest ile bulabilir, testini sağlayabilirsiniz. 

Volvo motor beyni arızaları için işlem yaptırabilmek ya da cihaz alıp iş kurmak için beyin tamir eğitimlerimize katılmak için ve kampanyalı fiyatlarımızdan yararlanmak isterseniz firmamıza ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Bizlere web sitemizden ve 08507550230 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz. 

 

Kommentare
Schreibe Einen Kommentar Kommentarformular Schließen