Deutsch
Suchen
Zurück zu allen Blogbeiträgen

Yaya Koruma Sistemi Sensörü Kalibrasyonu

Yaya Koruma Sistemi Sensörü Kalibrasyonu Nasıl Yapılır?

Adas nedir?

Adas sistemi vasıtalarda acele yada tehlikeli durumlarda şoförü uyarmak ve kazaları önlemek için dizayn edilen bir istemdir.

Adas(advanced driver assistance systems) günümüz araçlarında bulunan otonom sürüş öncesi, sürücü ve çevre güvenilirini elde eden araç üzerindeki donanım ve yazılım sistemlerine verilen isimdir.

Sensör girişinin birden fazla kullanımı vardır, işlem paylaşılır ve alt sistemler istenen etkiyi sağlar.

Bir aracı tamir ettikten sonrasında, adas ağının böyle orijinal benzer biçimde çalışmasını sağlamak için bütün sensör sistemleri tekrar kalibre edilmelidir.

Aksi halde bu sistem hatalı çalışır ve sonuç olarak kazalara neden olabilir. Vasıtalar pasif ihtarlarla veya bir adas vasıtasıyla müessir asistlerle şoförü uyarır sensör girişinin birden fazla kullanımı vardır, işlem paylaşılır ve alt sistemler istenen etkiyi sağlar.

Bir aracı tamir ettikten ondan sonra, adas ağının bu şekilde orijinal gibi çalışmasını sağlamak için bütün sensör sistemleri yeniden kalibre edilmelidir.

Aksi halde bu sistem hatalı çalışır ve sonuç olarak kazalara niçin olabilir.

Vasıtalarda kör nokta nedir?

şerit değiştiren araçlar bir noktada aracınızın aynalarından görülemeyecek konuma geçer. Aracı yan ve dikiz aynalardan göremediğinizi bu konuma kör nokta denir.

Kalibrasyonlarının deformasyona uğramış sebepleri nelerdir?

Günlük kullanımda yağmur kar çamur şeklinde hususlar olsun kaza sonrasında bu sensorleri hassas ayarları kolayca bozulabilir bu durumlarda kalibrasyon gerekir.

Adas kalibrasyonu iyi mi yapılır?

Kalibrasyon işlemleri düz bir zeminde yapılmalıdır. Bazı vasıtalar, vasıtadan 20 fit uzakta bulunan hedefleri gerektirir. Bazı prosedürler pürüzlü yüzeyler veya dış gölgeler kalibrasyon hatası niçin olmaması için çok parlak arka ışık ile bir optik hizalama bulunmaktadır. Tampon yada ön cam değişiklik yapma benzer biçimde ortak onarım prosedürlerinden hemen sonra duyarlı kalibrasyon gereklidir aksi durumda bu yaşamsal güvenlik sistemleri başarsıcaklıkz olur veya yanlış çalışır.

Adas kalibrasyonu nerede yaptırılır?

Yetkili servisler (yüksek fiyat)
Nitro bilişim servisleri (sadece büyük şehirlerde)

Nitro bilişim olarak, teknik servisimize ulaşan tüm müşterilerimizin sorunları detaylı olarak incelenip dinlenip gerekli notlar alınarak en iyi ve en hızlı bir şekilde sorun ortadan kaldırılarak gerek cihaz tamiri gerek uzaktan bağlantı yardımıyla sorunlara çözüm sağlayabiliyoruz.

Bütün ürünlerimiz 1 yıl garantilidir.

Kommentare
Schreibe Einen Kommentar Kommentarformular Schließen